Забронювати

День курорту смт. Східниця

Щорічно 11-13 серпня в Східниці відзначають день курорту. Чому саме в ці дати? Все просто: захід приурочено до дня народження Омеляна Олександровича Стоцького. Саме він був першовідкривачем мінеральних вод в цьому районі, що надалі і вдихнуло в курорт нове життя.

Під час святкування гостей чекають численні заходи, які тривають з ранку і до пізнього вечора: музичні концерти, театральні постановки, вітальні промови, цікаві заняття, активності і розваги.

Під час концерту виступають відомі групи, оркестри і вокально-танцювальні ансамблі. Проводяться вокальні конкурси серед дітей та молодіжні змагання. У 2017 році з розмахом пройшов конкурс на кращий двір в Східниці. А в 2018 вперше пройшов унікальний і масштабний велопробіг для всіх бажаючих.

З відомих виконавців на свято курорту вже приїжджала Onuka, групи Kazka і The Hardkiss. У церкві св. апостолів Петра і Павла проводиться святкова літургія. Проходять презентації книг та інші цікаві заходи.

Трішки історії

Східниця – це не просто селище міського типу, а найважливіший бальнеологічний і рекреаційний регіон України у Львівській області. Формально він приурочений до Бориславської міськради та знаходиться всього в 9-10 км від Борислава.

Вважається, що назва селища походить від слова «сходитися». Вперше в документах місце згадується ще в 14 столітті. А Східницький замок фігурує в документальних свідченнях про війну 1648-1654 років.

Нова історична віха для Східниці почалася в середині 19 століття, коли тут знайшли родовища нафти і озокериту. У 1872 році добудували залізницю в Борислав і почалася розробка Східницького нафтового родовища. Сюди з’їжджалися видатні промисловці з Бельгії, Франції, Англії, Німеччини і навіть США. У всій Галичині Східниця знаходилась на першому місці по нафтовидобутку – більше 2 150 тисяч тонн з 1886 до 1935 року.

Бальнеологічний курорт Східниця

Третя і принципово нова віха розвитку курорту пов’язана з мінеральними джерелами, які інженер Омелян Стоцький виявив в 1960-х роках. Зокрема, він знайшов тут мінеральні води Нафтуся, аналогів якої немає за межами України.

Це унікальна магнієво-кальцієва слабомінералізована вода з високим відсотком органіки нафтового походження. Вона має специфічний смак і запах, швидко втрачає свої властивості на повітрі, але її лікувальний ефект відомий далеко за межами країни.

Нафтуся використовується для усунення запальних процесів в різних органах і системах, виведення піску і дрібного каміння з жовчного міхура та нирок, нормалізації обміну речовин та роботи шлунково-кишкового тракту, стабілізації нервової системи, печінки і підшлункової залози.

Все це поєднується з унікальними природними факторами Східниці: великою кількістю зелені, хвойними і листяними лісами, чистим повітрям, гірськими річками. В околицях виявлені значні запаси лікувальної торф’яної грязі. Відомчий санаторій-профілакторій Східниця побудували тут ще за часів Радянського Союзу.

А якщо ви хочете насолодитися відпочинком і оздоровленням на фоні мальовничої природи Карпатських гір, але не хочете вирішувати організаційні питання – приїжджайте до нас. СПА-готель «Respect» пропонує найцікавіші програми для довгоочікуваного релаксу.