Бронювання номерів
Забронювати
Храми Східниці

Східниця – невелике містечко, яке славиться своїми мінеральними водами та оздоровчими курортами. Перші письмові згадки про однойменне село датуються 14 століттям, але вчені вважають, що поселення тут існувало набагато раніше.

На лікуванні і профілактиці переваги Східниці не закінчуються. Любителі культурної та екскурсійної програми теж знайдуть, чим себе зайняти. Наприклад, можна прогулятися по місцевим релігійним пам’яткам.

Дерев’яна церква на Замковій горі

Дерев'яна церква на Замковій горі у Східниці

Історію церкви на Замковій горі можна відстежити ще по записах місцевих священиків. На початку 11 століття в Східницю прибув болгарський ієромонах Димитра. Навпроти свого притулку він власноруч збудував невелику дерев’яну церкву, де з часом і хрестилися всі жителі селища. У 13 столітті її знищили монголо-татари.

Під час польської окупації на горі побудували замок, а на місці церкви – костел святої Агати. До сих пір збереглися залишки оборонних валів. В середині 17 століття замок і костел частково зруйнували, але після відступу козацького війська в Східницю знову повернулися поляки, зокрема – її власник Самуель Цебровський. Він відбудував костел і дзвіницю, яка зберіглася до сих пір.

Нинішня дерев’яна церква на Замковій горі відноситься до Української Автокефальної Православної Церкви. Її особливість – оригінальна архітектура і планування.

Храм святого апостола Андрія Первозваного

Храм святого апостола Андрія Первозваного – духовний центр сучасної Східниці. Це нова будівля. Її урочисте відкриття відбулося восени 2012 року. У той же день пройшла перша літургія. Головні святині – мощі апостола Андрія Первозваного і священномученика Климента Римського.

Величний кам’яний храм належить Українській Православній Церкві. Тут постійно проводяться богослужіння і літургії, інші релігійні заходи. Особливість храму – його розкішне внутрішнє оздоблення.

Мурована Миколаївська церква

Мурована Миколаївська церква – пам’ятка державного значення, яка розташувалася неподалік від Східниці, в 3 км на південний захід, в Новому Кропивнику Дрогобицького району. Сама будівля датується 1695 роком, а дерев’яна дзвіниця – 1821 роком.

Кам’яна церква Святого архистратига Миколи розташовується на невисокому пагорбі. Він класична, тридольна, з заокругленим вівтарем. Відомо, що парафіяльна церква була в поселенні ще на початку 16 століття. Пізніше її змінила нинішня. У 1865 році пройшла масштабна реставрація.

Всі частини храму увінчані восьмигранними дерев’яними куполами з хрестами і двома зламами. Розписи належать руці Василя Чайки і датуються 1865 роком. Добре зберігся різьблений дерев’яний триярусний іконостас, створений ще при спорудженні церкви. Поруч з храмом – двоярусна дзвіниця. Вона побудована в 1821 році. Зверху – відкрита галерея.

Хоча після реставрації нинішня кам’яна церква не повністю відповідає своєму початковому образу, основні архітектурні форми залишилися недоторканими. Тепер це важлива пам’ятка національного значення.

А щоб з комфортом відпочити після насиченої екскурсійної програми, приїжджайте до нас в СПА-готель Respect. У нас – комфортабельні номери різних категорій, вишуканий ресторан та фіто-бар, власний бювет мінеральних вод і повноцінний СПА-центр з басейном та саунами.