Забронювати

Різдвяний Вертеп


ВЕРТЕП – це весела Різдвяна феєрія вуличного театру з піснями-колядками, жартами, яке влаштовують перевдягнуті самодіяльні актори. Часто такими акторами стають діти. Найбільш популярними героями вертепів є: ангели, пастушки, три королі, цар Ірод і його солдат. Вистави розповідають про народження Ісуса Христа і переслідування його царем Іродом, який боючись втратити свій трон наказав вбивати усіх новонароджених дітей. Часто, в традиційну розповідь вертепу і в сценарій додають найпопулярніші поточні події і меми, які висміюють сучасність.

Є твердження, що вертеп на Львівщині показують з 1470року, відколи львівські бернардини почали виставляти в своїм костелі яселка з домішкою живих сцен. Проте, більшість дослідників схиляються датувати появу Вертепу в Україні ХVІ століттям.

У будь якому разі, ці вистави не залишають байдужими нікого, ні великих ні малих. І в кожному селі вертеп має свій оригінальний сценарій, кількість акторів і різні варіанти костюмів.

Кожного року під час Різдвяних свят для гостей СПА -готелю «RESPECT» відбувається показ традиційного Карпатського вертепу.

Ми шануємо народні традиції!