Забронювати

Вербна неділя в Карпатах – 2022

За тиждень до Великодня православні всього світу щороку відзначають одне з дванадцяти головних християнських свят – Вхід Господній в Єрусалим.

У 2022 році свято Вербна неділя українці відзначатимуть 17 квітня. Свято має ще декілька назв – Вербниця, Квітна неділя, Цвітна неділя, Пальмова неділя, Шуткова неділя і Бечкова неділя. Назви свята мають регіональну особливість і походять від найменування дерева, яке використовують для історичної реконструкції входу Ісуса Христа до Єрусалиму, яке відбулося на передодні його арешту і розіп’яття на Голгофі. Мешканці Єрусалиму вітали свого царя пальмовими гілками – дерева, яке у середземноморських країнах вважається знаком життя і перемоги. Оскільки пальмові гілки в регіонах з прохолоднішим кліматом знайти важко, багато країн використовують гілки інші дерев, які мають подібні значення.
До прикладу італійці святять оливкові гілочки, словени – ялину та лавр, чехи – горішник, а у деяких регіонах Хорватії використовують кизил. Ми замінили пальму на вербу – дерево, яке на нашій землі є символом життя. Із давніх-давен вербі приписують чудодійну цілющу силу, адже це дерево росте будь-де і дуже швидко відроджується. А від того, як вербу називають у різних регіонах, відповідно і назва свята різна. На курорті Східниця – це Шуткова неділя. І це чудова нагода провести атмосферний сімейний відпочинок в Карпатах.

СПА-готель «Респект Карпати», зберігаючи народні традиції, підготував для гостей тематичні майстер класи, екскурсії та активності. А наш шеф-кухар задовольнить смаки найвибагливіших гурманів традиційними стравами.  Та, оскільки, Східниця є бальнологічним курортом, то гості СПА-готель «Респект Карпати» мають чудову нагоду отримати також лікувальні та оздоровчі послуги. СПА- центр готелю оснащений медичним обладнанням, має власний бювет мінеральних вод, пропонує відвідувачам сауни та критий басейн і це чудове місце, де можна організувати неповторний сімейний відпочинок в Карпатах з басейном.
Колектив СПА-готель «Респект Карпати» зробить усе можливе, щоб ви і ваша родина хоча б на кілька днів забули про повітряні тривоги, руйнування і усі жахіття війни. На курорті Східниця безпечно і комфортно. Тут, у СПА-готель «Респект Карпати», ви знайдете силу і наснагу, які дають мінеральні води і природа Карпат, повагу  і опіку, які кожного дня дарують своїм гостям працівники СПА-готелю «Респект Карпати».

Вербна неділя – це сімейне свято, тому його краще зустріти у родинному колі. Головним ритуалом в українців після освячення верби є постукування гілочками верби по тілу примовляючи при цьому: «Не я б’ю – верба б’є, за тиждень – Великдень, недалечко червоне яєчко!», або можна й так: «Будь великий, як верба, а здоровий, як вода, ще й багатий та щедрий, як наша плодюча земля!». У квітні є ще ряд важливих церковних свят: 7 квітня — Благовіщення Пресвятої Богородиці, 21 квітня — Чистий Четвер, 22 квітня — Страсна П’ятниця, 24 квітня – Великдень.

Це кращий час для відпочинку, релаксу і відновлення у безпечному місці. Це чудовий сімейний відпочинок у Карпатах з басейном.

СПА-готель «Респект Карпати» – у нас краще…