Забронювати

Чим славиться Курорт Східниця? 5 цікавих фактів про відомий бальнеологічний курорт

Чим славиться Східниця? 5 цікавих фактів про відомий бальнеологічний курорт

Чим славиться Східниця? 5 цікавих фактів про відомий бальнеологічний курорт

Східниця – справжня перлина Українських Карпат і, зокрема, Львівської області. Це бальнеологічний курорт з цілющими мінеральними водами, фантастичною природою, захоплюючим дозвіллям в горах і цікавою історією. Саме на цікавих фактах про Східницю нам би і хотілося зупинитися докладніше.

  • Нафтуся – цілющі мінеральні води, відомі в усьому світі

Родовище мінеральної води під назвою Нафтуся в Східниці виявили в середині 20 століття. Це одна з найвідоміших різновидів лікувальних вод не тільки в Україні, а й далеко за межами. Джерело виявив дослідник Омелян Стоцький, і саме його знахідка перетворила місце в один з найпопулярніших оздоровчих курортів України. В знак подяки на його будинку до цих пір висить пам’ятна табличка. Зараз в Східниці налічується 17 свердловин і 38 джерел. Не всі з них відкриті для відвідувачів, але відкритих більш ніж достатньо. Крім самої Нафтусі виявлені джерела хлоридно-натрієвої і слабомінералізованої залозистої води. Найчастіше тут лікуються люди з порушенням обміну речовин, роботи травної та сечостатевої системи.

  • Пам’ятки навколо

Карпати багаті на пам’ятки. Найближчий до Східниці – Національний парк «Сколівські Бескиди» і заповідник «Тустань». Тут же знаходиться гора Парашка висотою 1270 м. Також можна зручно відвідати сам Львів, скелі Довбуша, озеро Синевир, Підгорецький замок, Почаївську Лавру, Трускавець і Дрогобич з його пам’ятками зі спадщини ЮНЕСКО.

  • Легенди Тустані

Неподалік від села Урич знаходиться унікальний кам’яний ансамбль з піщанику, вік якого становить близько 60 мільйонів років. У кожного каменю навіть є власне ім’я. На центральному виступі збереглися останки стародавніх стін, коридорів, колодязя і штучних печер. Ще один колодязь виявлений на західному виступі. Вважається, що саме тут існувало стародавнє місто Тустань в 9-13 століттях. І саме тут знаходилася дерев’яна наскальна фортеця, останки якої до сих пір ретельно вивчають археологи. За попередніми розрахунками площа стародавнього городища становила 3 ​​га.

  • Перші згадки

Перші згадки про Східницю датуються 14 століттям. У 17 столітті для селища настали складні і мінливі часи. Спочатку Східницьким замком оволоділи селяни під командуванням кріпосного Гебруха. Пізніше територія стала приватним володінням, а після першого поділу Польщі увійшла до складу Австрії. Після реформи 1782 року Східниця стала частиною Самбірського округу. З 1867 це село Дрогобицького повіту з потужною лісопилкою. В кінці 19 століття почався новий виток історії після виявлення нафти.

  • Нафтовий промисел

Ще до того, як Східниця прославилася своїми мінеральними водами, на території виявили родовища нафти і озокериту. У 1872 році закінчилася прокладка залізничний шляхів в Борислав, і почалася розробка родовищ. Поступово в Східницю з’їхалися представники промислових і акціонерних організацій зі всієї Європи і навіть з США. В кінці 19 століття Східниця займала перше місце з видобутку нафти в Галичині, і з часом поступилася тільки Бориславу і Биткову.