Місця, які варто відвідати поблизу Східниці спа-готель Respect
Бронювання номерів
Забронювати

Місця, які варто відвідати поблизу Східниці

Східниця – бальнеологічний курорт і справжня курортна перлина Львівської області. Тут можна не тільки з користю поправити своє здоров’я, але і цікаво провести час з насиченою культурною програмою.

Знаходиться Східниця неподалік від наскального містечка Тустань, а її мінеральні джерела розташувалися прямо на території Національного парку «Сколівські Бескиди». Також поблизу краєвиди карпатських гір, можна виїхати в Буковель або до озера Синевир, підкорити нові вершини.

Тустань

Тустань

Загадкові сірі скелі щодня приваблюють туристів з усього світу. Це Урицькі скелі, які, на думку вчених, сформувалися з давнього мулу, що покривав дно океану Тетіс. Зараз на їх вершині збереглися залишки дивного і унікального за своєю природою оборонного комплексу Тустань.

Тепер нереально назвати точний час створення Тустані. Згідно з археологічними свідченнями, перші поселення на території Урицьких скель датуються ще 5 століттям до н.е. Пізніше Тустань стала найважливішою оборонною та прикордонною точкою. Ще плем’я білих хорватів звело тут фортецю для контролю ситуації на Соляному шляху.

Навіть найсильнішим військам не вдалося взяти Тустань. Коли кордон і торгові шляхи змістилися, фортеця дісталася польським шляхтичам, а до 16 століття взагалі була занедбана. Зараз тут збереглися залишки стін і коридорів, старовинні печери і колодязь. Тут діє історичний музей, церква, часто проводяться історичні та культурні фестивалі.

Скелі Довбуша

Скелі Довбуша

Скелі Довбуша – одна з головних визначних пам’яток Івано-Франківської області. Назву вони отримали по імені Олекси Довбуша, глави опришків, які приховували тут свій табір.

Унікальний природний комплекс сформувався близько 70 мільйонів років тому на морському дні. Зараз його оточує буково-смерековий ліс, а самі скелі – пам’ятка природи.

Відомо, що за кілька століть до н.е. тут розташовувалося язичницьке святилище. Пізніше, під час поширення християнства, виник невеликий скит. А ще пізніше – сторожова фортеця, яка існувала аж до 16 століття. Це було одне з укріплень Ярослава Осмомисла, яке згадувалося ще в «Слові о полку Ігоревім».

Зараз тут прокладено ще й безліч маршрутів для скелелазів. Всі вони – різного рівня складності і для різної підготовки.

Національний парк «Сколівські Бескиди»

«Сколівські Бескиди» – національний природний парк, створений в 1999 році. Він розкинувся на три райони Львівської області: Сколівський, Дрогобицький, Турківський. Крізь нього проходить річка Стрий та її притока Опір. На території – багатовікові ялинові, ялицеві та букові ліси, які збереглися практично недоторканими.

Крім мальовничих пейзажів в парку розкидано понад 40 мінеральних джерел, включаючи джерела «Нафтусі». У декількох кілометрах від траси Київ-Чоп розташований 6-метровий водоспад Кам’янка біля однойменного поселення. Неподалік від нього можна купити сувеніри, мед, вино, гриби, трави та інші дрібниці.

Другий водоспад, який заслуговує на увагу – Гуркало. Він не настільки високий, всього 5 метрів, але надзвичайно потужний. Найвища точка заповідника – гора Парашка, понад 1200 метрів. На неї можуть піднятися всі бажаючі, адже з вершини відкриваються фантастичні види.

А з комфортом розміститися, відпочити і розслабитися під час відпустки можна в СПА-готелі Respect. Сюди особливо приємно повертатися після захоплюючої і насиченої прогулянки.