Забронювати

На Спаса в Карпати

Відпочинок в Карпатах – приємний у будь – яку пору року та в будь-який день тижня. Проте у свята відпочинок в Карпатах має ще й свою особливу атмосферу. Невдовзі серпень. І у останній місяць літа ми відзначатимемо не лише День Незалежності, але й три Спаси. І якщо День Незалежності України уже має свої звичні атрибути і традицію, то хто знає, як святкувати Спаса? Чому ці три свята Спаса мають ще й такі смачні назви як Маковія чи Медовий, Яблучний, Хлібний чи Горіховий. А які є традиції святкування Спаса? Багато запитань, але відповіді на них можна отримати, правильно організувавши серпневий відпочинок у Карпатах.

Отже, усі три Спаси за православним (юліанським) календарем відзначають 14, 19 і 29 серпня. Це важливі свята для українців і вони мають свої традиції.

14 серпня християни згадують події у Константинополі, коли епідемію, яка охопила усе місто, вдалося подолати завдяки частці дерев’яного хреста, на якому був розіп’ятий Ісус. За церковною версією частиною хреста було освячено усі водойми Візантійської столиці і епідемія відступила. Очевидно, що назва усім святам Спас походить від цієї події, коли хрестом спасали людей. В народі цей день називають Медовим Спасом або Маковея. Медовий він через те, що у дохристиянській традиції – 14 серпня – крайній день, коли пасічники збирали мед і готували вулики до зими.

19 серпня у християнській традиції – Преображення Господнє. В цей день віруючі згадують подію, яка описана в Євангеліє, коли Ісус Христос преобразився під час молитви на горі Фавор. У народі це – Яблучний Спас і походить від дохристиянського обряду, який був присвячений періоду достигання яблук.

29 серпня християни згадують першу в історії релігії ікону, яка має назву Мандиліон. Її створив Ісус Христос притуливши до лиця тканину і передав її в месопотамське місто Едесу – для порятунку її правителя Авгара V. Саме 29 серпня ця ікона була перенесення з Едеси до Константинополя, а християни почали святкувати свято – Нерукотворного Образу Ісуса Христа. За народною традицією, це період завершення збору врожаю, а тому поєднавши християнське свято і народну традицію ми відзначаємо 29 серпня – Хлібний чи Горіховий Спас.

Та навіщо у ці дні їхати на відпочинок в Карпатах? Та хоча б тому, що серпень – це традиційний місяць відпочинку. А коли ви приїдете у СПА – готель «Респект Карпати» на курорт Східниця, то поєднаєте і відпочинок в Карпатах і традиції святкування. Відпочинок у Східниці принесе вам вміння робити обереги «Маковійчики» під час майстер-класу і спробуєте традиційні макові смаколики-«шулики». Наш шеф-кухар пригостить вас обрядовими стравами з меду, яблук та горіхів. Ви матимете святковий настрій і позитивні емоції і на День Незалежності!

Відпочинок у Східниці – це безпечно, корисно і цікаво! Відпочинок у Східниці в СПА – готель «Респект Карпати» дасть вам можливість відволіктися від тривог, оздоровитися, відновити моральні і фізичні сили, полікуватися мінеральними водами, помандрувати цікавими місцям і насолодитися народними традиціями. А ще – просто виспатися…. Крім того у нас функціонує два басейни (вуличний і закритий), які дадуть вам можливість поніжитися у воді. Це точно кращий вибір, ніж свята у місті!

СПА – готель «Респект Карпати» – це атмосферний відпочинок у Східниці і ефективне лікування з європейським комфортом та карпатським смаком.

Ідемо в Карпати – Спаса зустрічати. СПА – готель «Респект Карпати»: У нас краще!