Забронювати

Нагуєвичі – батьківщина Івана Франка

Відпочиваючи в Карпатах, можна дізнатися багато нового та цікавого. Окрім відпочинку та оздоровчих процедур у СПА-готелі «Респект Карпати», ми рекомендуємо зануритися в історію і відвідати Нагуєвичі.

Мальовниче село Нагуєвичі Дрогобицького району Львівської області – батьківщина видатного українця Івана Яковича Франка. Село має свою багату історію: в музеї, в стежці Франка, в устах селян.

У рідному селі, де Франко провів дитинство і куди часто повертався за покликом серця, відкритий Державний історико-культурний заповідник. В основу відтворення садиби покладено етнографічний нарис-спогад І.Франка «Моя вітцівська хата» (1913 р.) де письменник описав садибу батьків, подано зовнішній та внутрішній вигляд кожної будівлі – хати, шопи (місце зберігання сільськогосподарського реманенту), шпихліру (зерносховище), кузні з ковальським міхом, який належав батькові, стодоли та стайні.
Туристи мають змогу не тільки ознайомитися із музейними експонатами архіву Івана Франка, але й з артефактами пов’язаними із історією Нагуєвич та околиць, зокрема автентичними давніми рукописами, предметами сакральної культури та етнографії. Найціннішими експонатами музею є метричні та амбарні книги, «золота книга» Дрогобицької василіанської нормальної школи ХІХ ст., в якій записано ім’я та прізвище учня – І. Франка і його однокласників та вчителів, численні прижиттєві видання його творів, посмертна маска мислителя та ще багато цікавого.

Як добратися

Музей Івана Франка розташований у Львівській області у селі Нагуєвичі, всього за 27 км від бальнеологічного курорту Східниця. До музею можна доїхати своїм автомобілем, дістатися автобусом, або замовити трансфер.

Будьте сучасними та активними – приходьте до музею! Здійсніть подорож у часі та дізнайтеся багато цікавого про генія української нації – Івана Франка!