Забронювати

СХІД СХІДНИЦІ АБО У ЧОМУ СЕКРЕТ УКРАЇНСЬКОЇ ШВЕЙЦАРІЇ

,

Напевно кожне курортне місто прославилося завдяки особистості, яка зробила свій внесок в історію. І Східниця – не виключення!

… Омелян Стоцький. Людина-легенда, яка 30 років займалася пошуками й дослідженнями підземних мінеральних вод. Поліглот, мандрівник, музикант, що в професійній діяльності поєднував, здавалося б, непоєднувані фахи – інженера нафтогазового обладнання, інженера-хіміка та педагога-лінгвіста. У селищі його вважали диваком-інтелігентом, який у краватці, костюмі-трійці, довгому пальто й шляпі з полями сунув кам’янистими узбережжями Східничанки та довколишніми лісами, вивчаючи мінеральні води та щось там занотовувуючи у своєму блокноті. Щоранку з портфелем наповненим пляшечками він йшов у гори і металевою палицею з гострим кінцем робив проколи в землі, щоб знайти нову жилу з водою. І так щодня, безупинну.

Омеляну Стоцькому знадобилося десятки років, щоб вивчити мінеральні води Східниці. Початкові дослідження проводив самостійно у курнику на власному подвір’ї, при цьому студіюючи хімію, мінералогію, медицину, геологію та різними мовами читаючи профільну літературу. Зрештою заручився підтримкою місцевого вчителя хімії Михайла Гамули, який «позичив» йому свій хімічний кабінет для проведення досліджень і аналізів води. Після вдалого експерименту з одужанням 21 пацієнта з сечокам’яною хворобою він починає активно пропагувати східницькі мінеральні води.

Понад п’ять років знадобилося Омеляну Стоцькому, щоб побороти радянську бюрократичну машину, що опиралася офіційному визнанню Східниці курортом-здравницею. Нарешті, через роки досліджень і аналізів, східницькі мінеральні води були офіційно визнані лікувальними, а східницька «Нафтуся» стала всесвітньо відомою, бо не знайшлося жодних аналогів серед 10 тисяч мінеральних вод, які на той час використовувалися для лікування.

Починаючи з 1975 р. Східниця почала розвиватися як бальнеологічний курорт: побудовано громадський бювет, постали перші санаторії та пансіонати для дітей, які приїздили для профілактики і лікування урологічних і кишково-шлункових хвороб. 3 листопада 1977 року першовідкривача східницького родовища мінеральних вод відзначили дипломом та нагрудним знаком і премією у 100 карбованців. Омелян Стоцький увійшов в історію Східниці та бальнеології.

На сьогодні бальнеологічний курорт Східниця вважається оздоровчою перлиною Карпат, бо славиться своїми 38 джерелами і 17 свердловинами цілющих мінеральних вод: лужна – типу Боржомі, слабомінералізована – типу Нафтуся, хлоридно-натрієві та столові води з рідкісним вмістом заліза. Щороку сюди приїжджають туристи, щоб знайти свій бювет мінеральної води для лікування, оздоровлення, відновлення та релаксу.

За надзвичайну природу, чисте повітря насичене хвоєю, різнотрав’я гірських лугів, природні цілющі джерела і українську гостинність – санаторно-курортне селище Східниця називають Українською Швейцарією. А її мінеральні води своїми властивостями нічим не поступаються альпійським.

У Східниці, у мальовничій долині Карпат, на висоті 680 метрів над рівнем моря, в затишку і безпосередній близькості біля національного заповідника «Сколівські бескиди» знаходиться чотиризірковий СПА -готель «Респект Карпати», який підкорив серце не одного гостя. Це курортний готель з 27 комфортабельними еко-номерами і прекрасним видом на гори, власним рестораном європейської, української та карпатської етно-кухні, СПА-центром з висококваліфікованими фахівцями з фізіо- гідроколоно- та велнестерапіі. Для зручності гостей у СПА – центрі готелю «Респект Карпати» є власний бювет мінеральних вод, де представлені східницькі джерела 2С, №5, №6 та №13, до складу яких входять йод, магній, кальцій, мідь, бром, залізо. А ще басейни, сауни, ванни краси, душ з мінералізованою водою, спелеокімната з солотвинською сіллю і фітобар з кисневими коктейлями. Велика територія, затишна атмосфера, комфортні умови, цікаве дозвілля роблять цю місцину ще привабливішою! А Східницю – популярнішою.
СПА – готель «Респект Карпати» – у нас краще!