Забронювати

Скелі Довбуша. Інформація для туристів

Споконвіку скелі наділяли містичним і сакральним змістом. Вони символізували незламну силу і надійність. Саме такими є скелі Довбуша, розташовані на стику Львівської та Івано-Франківської областей.

Скелі Довбуша однозначно увійшли б в топ-5 головних природних та історичних пам’яток Західної України. А з 1981 року територія комплексу площею близько 100 га оголошена пам’яткою державного значення.

Колись всю величезну територію займало море з дном з пісковика. Дивовижний рельєф почав формуватися ще кілька мільйонів років тому. Висота перших скель була не більше 80 м, але потім вода пішла і майбутні скелі Довбуша опинилися на суші. І зараз вони розташовані на висоті 668 м.

Стародавнє святилище

Колись далеко від людей між скелями ховалося святилище древніх богів, про що свідчать деякі малюнки та сліди. Йшли століття, прийшло християнство, і на місці капища з’явився скит. Вже тоді у нього було надзвичайно важливе стратегічне значення: унікальний рельєф місцевості дозволяв безпечно контролювати всю територію. Звісно, з часом тут з’явилася фортеця.

Першу оборонну фортецю між скель Довбуша побудував Ярослав Осмомисл. Він же забезпечив її десятками і сотнями таємних лазів, коридорів і ходів. Їх сліди видно і зараз, а за деякими з них навіть можна пройтися.

Олекса Довбуш

Скелі Довбуша названі в честь Олекси Довбуша – відомого ватажка повстанців-опришків. З раннього дитинства він мріяв змінити існуючий уклад та відновити справедливість. Згодом його ж загони стали місцевими «Робін Гудами»: грабували і спалювали багаті маєтки, а здобич роздавали біднякам.

Йшли 1730-ті роки, і народні месники під керівництвом Олекси Довбуша користувалися всенародним визнанням та любов’ю. Загін розростався, нарощував силу і міць. А гірський ландшафт дозволять опришкам протистояти навіть озброєним ворогам набагато більшої чисельності.

Чим зайнятися під час поїздки?

Сучасні скелі Довбуша приваблюють не тільки любителів історії та мальовничих краєвидів. На «місце сили» з’їжджаються містики та езотерики в пошуках нових знань. На території заборонено полювання, зате вивчити дивовижний скельний комплекс у всій красі можна в будь-який час.

Кожен сезон сюди з’їжджаються практикуватися скелелази. Для альпіністів є спеціальні маршрути. Іноді проводяться змагання, в тому числі – і міжнародні.

Біля підніжжя можна купити сувеніри, пообідати, покататися верхи. Регулярно проводяться організовані екскурсії, а для самостійних туристів обладнано кілька пішохідних маршрутів.

Популярна розвага – Чистилище. Вважалося, що вузька ущелина не пропустить грішників. Ширина ходу – всього 22 см. Можете спробувати і свої сили!

Цікаво виглядають колоритні поодинокі скелі. Більшість з них отримали свої назви за химерні природні форми. Це Тюльпан, Парус, Книжка, Лялька, Броня, Шуршун, Колобок, масив Відьми.

Хочете планувати захоплюючі карпатські екскурсії та не перейматися через проживання і дозвілля? Приїжджайте до нас в СПА-готель «Respect», і ми візьмемо всі турботи на себе!