Забронювати

Водоспад Кам’янка – найкращий відпочинок

Відпочинок в Карпатах здатен вразити не лише запропонованим сервісом, гостинністю, комфортом і затишком, але й неймовірною красою природи. Окрім атмосферного відпочинку, оздоровчих процедур та релаксу в СПА-готелі «Респект Карпати», ми пропонуємо повноцінний відпочинок, сповнений безцінних емоцій та неповторних вражень. Мрії повинні здійснюватися.

Водоспад Кам’янка або ж Водоспад на Кам’янці – розташований на однойменній гірській річці неподалік села Дубина, Сколівського району Львівської області та є частиною національного природного парку “Сколівськи Бескиди”. Кам’янський водоспад вважається об’єктом рекреаційного туризму і належить до гідрологічних пам’яток природи України і є найбільш повноводним у Львівській області. Він формується на ділянці русла Кам’янки та утворює один каскад з висотою перепаду води 6 метрів. При цьому русло на ділянці водоспаду поділяється на два потоки через величезну кам’яну брилу, що частково перекрила його століття тому. Окрім самого потоку води, який набирає особливої сили у весняні місяці після сходу снігів, навколо водоспаду розкидані величезні мальовничі залишки скель, що обрушилися з гір разом із річковими потоками.

А ще він уміє поєднувати долі. Недаремно на його берегах навесні закохані шукають цвіт папороті. Колись давно дівчина мимоволі послизнулася в його бурхливе русло і вмить опинилася в камінній чаші затиснутою в розщелині. Вода нестримним потоком збивала її з ніг і за мить юнка могла впасти з 7-метрової висоти на скелі і розбитися. Випадково там опинився одинокий бойко. Ні секунди не зволікаючи, кинувся на рятунок, наражаючи й себе на небезпеку. Його сил вистачило, аби витягти з водяної пастки дівчину. Їхні погляди перехрестилися, а серця і душі возз’єдналися навіки. З того часу кам’янецька студена вода і справді стала магічною, сповненою нечуваної сили. Хто її п’є, набирається енергії і прагнення кохати. В народі співають: “В каменецькім водоспаді йшла бойчиха в воду, задивиласьи у річку на файнийку вроду. Зчарували тії хвилі дівку молодиньку, на камени сидів легінь серцю дорогийкий”.

Неподалік від водоспаду знаходиться унікальне та, водночас, таємниче Мертве або Журавлине озеро, вода у якому збагачена сірководнем, тому тут не зустрічається ніякої живності.

На шляху до водоспаду знаходиться джерело із знаменитою цілющими властивостями водою «Нафтуся». Хто вірить — гамуючи спрагу з молитвами на устах, зцілюється.
Від Кам’янки туристи в пошуках пригод піднімаються на гори Ключ та Лопата, овіяні легендарними історичними подіями часів Першої та Другої світових воєн, де встановлено пам’ятні хрести. Звідти як на долоні видно мереживо карпатських вічнозелених гір.

Як доїхати:

Дістатися водоспаду можна своїм авто, або замовити трансфер зі Східниці. Відстань від СПА-готелю «РЕСПЕКТ Карпати» до водоспаду Кам’янка становить 38 км. Водоспад Кам’янка здатен вразити своєю красою, наснажуючи довкілля потугою гірської стихії.