Забронювати
25 січня — Тетянин день. День студента. Цікаві факти про свято

25 січня в Україні святкують подвійну подію: Тетянин день та День студента.

За легендою, Тетяна – свята християнська великомучениця. Вона постраждала під час гонінь з боку Римського імператора. За оповідками, в 16 років дівчина полюбила Бога та почала допомагати людям. Вона відвідувала хворих, приносила їм їжу та хліб. Але правитель імперії ненавидів християнство. Тому, коли до нього дійшли чутки про Тетяну, він покликав її до себе та вимагав відмовитися від Христа.

Дівчина відмовилася і втекла. Але її спіймали та привели в храм Аполлона, де вимагали принести жертву чужим богам. Після відмови, її жорстоко катували, але і це не зломило дух Тетяни. Щоразу її рани гоїлися, а кати страждали від травм, які наносили своєю рукою. Навіть голодний лев, якого випустили на арену до дівчини, почав підлещуватися до неї. В результаті перелякані мучителі вирішили стратити Тетяну за допомогою меча. Після цього християнська церква зарахувала мученицю до лику святих.

А зараз її вважають ще й покровителькою студентів. Ця традиція укорінилася в 1860-х роках, коли Тетянин день став неофіційним студентським святом.

Народні прикмети

У Тетянин день студенти просять успіхів у навчанні. Вважається, що Тетяна допомагає в нелегкій освіті та пізнанні. У цей день студенти влаштовують гучні гуляння. Також в цей день жінки просять про здоров’я дітей і допомогу під час пологів. А до Святого Сави звертаються з молитвами про здоров’я та успішне лікування.

Категорично заборонені в цей день язичницькі обряди. Наприклад, не можна гадати. Інакше можна «прогадати» своє щастя. Хоча в деяких традиціях цей вечір навпаки вважається гадальним.

Також не можна лаятися. Особливо – в колі сім’ї. Вважається, що в Тетянин день всі повинні бути привітними і доброзичливими. З тієї ж причини не можна відмовляти тим, хто просить про допомогу. Той, хто проігнорує чужі неприємності, сам незабаром побачить горе.

Дівчата плели з ганчірок і пір’я невеликі мітли, які залишали в спеціальному кутку. Це повинно було привабити женихів та посприяти довгому і щасливому шлюбу.

Робили й прогнози на урожай:

  • Наприклад, якщо буде ясно і морозно – урожай буде хорошим.
  • А ось якщо тепло або завірюха – навпаки.
  • Раннє сонце – до раннього повернення птахів.
  • Якщо піде сніг – літо буде дощовим, а якщо ж буде мороз – то теплим.

Подарунки і традиції

У Тетянин день прийнято дарувати подарунки носителькам цього імені. Але і тут вже вкоренилися свої традиції. Наприклад, вважається, що дарувати виделки та ножиці – погана прикмета, до розладу в житті та відносинах.

Хустки обіцяють сльози. Ремінь робить людину скутою. Порожній гаманець – до бідності. Обережніше треба бути і з прикрасами, адже, наприклад, перли приносить сльози, а ланцюжки – розлуку. А ось сережки або браслети можуть стати відмінним вибором.

Перед святом обов’язково потрібно прибрати вдома. Вважалося, що жінки, народжені в цей день, будуть бездоганними господинями. У Тетянин день прийнято пекти круглий хліб, що нагадує сонце. Він повинен був повернути людям тепло в новому році. Традиційно, цей хліб ділили між усіма членами сім’ї, щоб кожному дісталася часточка тепла.

Запрошуємо усіх приєднатись до святкування Дня студента в СПА-готелі “Респект”.