Забронювати

Чому Святий Миколай приносить дарунки?

Усі діти з нетерпінням чекають 19 грудня та Дня Святого Миколая. Але чому саме у цей день діти отримують подарунки?

  1. Святий Миколай – цілком реальна людина, а не міфічний персонаж. Візантійський єпископ Микола із Патару жив у ІІІ столітті на території сучасної Туреччини. Вважається, що єпископом він став волею випадку. Коли його попередник помер, новим було вирішено обрати першого священнослужителя, який увійде до воріт церкви. Ним став Миколай.

  2. Єпископ Миколай дійсно любив дарувати дітям подарунки і просто допомагати нужденним. А через те, що робив він це в таємниці, його історії обросли безліччю цікавих деталей та подробиць. По смерті єпископа вони стали чарівними легендами, які поширилися у світі. Одна із легенд звучить так: Батько трьох доньок дуже хотів видати їх заміж, але не міг зібрати посаг. Дівчата були готові торгувати собою і своєю красою, але Миколай не допустив цього. Він підкинув у вікно будинку три мішечки із золотими монетами. Приблизно так з’явилися легенди про подарунки з вікна чи димаря.

  3. Оскільки Святий Миколай з юності став сиротою, він став опікуном усіх сиріт і покинутих дітей. Також він покровитель моряків та мандрівників, тому його особливо поважають у країнах із розвиненим мореплавством – наприклад, у Греції чи Нідерландах. Мощі Святого Миколая зберігаються у його базиліці в Італії. Наприкінці ХІ століття італійські купці викрали їх із гробниці у Мирах та переправили до італійського міста Барі. Вони боялися, що мощі знищать за часів занепаду Візантійської імперії.

  4. Санта Клаус – це той же Святий Миколай. Його завезли до Америки європейці разом із іншими віруваннями та легендами. Наприклад, у Нідерландах, Святого Миколая завжди називали Сінтер Клаас. І святкували його день саме 19 грудня. Тепер цей образ – дітище сучасної масової культури Америки. Санта Клаус має приголомшливий успіх у всьому світі.

  5. За легендою раз на рік Святий Миколай спускається з Раю на землю, щоб відвідати дітей та подарувати їм подарунки за добру поведінку. Неслухняним дітям він приносить різки.