Забронювати

Період загострення хронічних хвороб

Мінлива осіння погода, вологість, стрибки температури, нестача сонця і коливання атмосферного тиску – все це в сукупності призводить до загострення найрізноманітніших хронічних захворювань. Найчастіше восени загострюється виразка, гастрит, панкреатит і холецистит. А ще – проблеми з суглобами, радикуліт, нервові розлади і розлади психіки, серцево-судинні захворювання, захворювання легенів і багато іншого. До додаткових факторів ризику відноситься вік, хронічні стреси, неправильний спосіб життя, загальне зниження імунітету.

Крім того, осінь – сезон різноманітних ГРВІ та ГРЗ. Та сама «застуда», якою все починають масово хворіти. Насправді ГРВІ – це просто загальна назва цілої групи інфекцій, що вражають верхні дихальні шляхи. Вони призводять до загальної інтоксикації організму і до поганого самопочуття. Ці віруси практично не класифікують по різних групах, тому що симптоматика і лікування у них схожі.

Ще одна проблема осені – алергія. Якщо навесні починається сезон цвітіння, то восени зі збільшенням кількості опадів і підвищенням вологості – сезон цвілі. Грибок розвивається в підвалах, санвузлах, фільтрах кондиціонерів, в віконних рамах і інших теплих вологих місцях. Стає менше сонця, яке його руйнує, і все більше спор потрапляє прямо в квартири і офіси. Не кажучи вже про опале листя всюди на вулицях.

Нарешті, осінь – ще й сезон депресії. Дні все коротші і холодніші, вітер, нестача сонця і вітаміну D – все це призводить до наростання рівня стресу. У людей, схильних до депресивних станів, дуже швидко розвивається сезонне загострення. З медичної точки зору проблема в основному в порушенні обміну серотоніну, кількість якого знижується до зими. Його вироблення безпосередньо залежить від гормону мелатоніну, а той в свою чергу – від кількості світла.

Як зрозуміти, що настало загострення?

Найчастіше люди з хронічними захворюваннями безпомилково визначають загострення по самопочуттю. Наприклад, при захворюваннях травної системи загострюється печія, з’являються болі і нудота. При порушеннях роботи суглобів посилюється больовий синдром, втрачається рухливість і з’являється набряклість. А захворювання дихальних шляхів тягнуть за собою не тільки нежить і кашель, але ще і температуру з головним болем.

При появі перших же підозрілих ознак радимо якнайшвидше звернутися до лікаря. Зазвичай діагностувати хронічні захворювання легко, і тоді фахівець підбере симптоматичне лікування, щоб поліпшити поточний стан. І, звичайно ж, необхідний здоровий спосіб життя – відпочинок, якісний сон, правильне харчування, мінімум стресів.

Частково ситуації допоможе уникнути якісний оздоровчий відпочинок. Наприклад, в Східниці з її цілющим повітрям і мінеральними водами. Тим більше, в нашому SPA-готелі «RESPECT» працюють професійні лікарі, які допоможуть визначити вашу проблему і її рішення.