Забронювати
Проста правда про мінеральну воду

Мінеральні води – це води з підвищеним вмістом біологічно активних компонентів і специфічними фізико-хімічними властивостями. Природні води добувають, в основному, з підземних прошарків грунту. Навколо найвідоміших джерел сконцентровані оздоровчі курорти.

Зустрічається і штучна мінеральна вода. Вона насичується солями магнію, кальцію та натрію штучним шляхом і теж може використовуватися, але не володіє таким спектром цілющих властивостей, як природна.

Всі мінеральні води можна розділити за призначенням:

 • Столові можна пити щодня та готувати на них їжу. Вміст солей в них – до 1 грама на літр. Але при наявності хронічних захворювань, в будь-якому випадку спочатку рекомендується проконсультуватися з лікарем.
 • Лікувально-столові не можна використовувати постійно. Як і ліки, вони прописуються за певними показниками. Вміст солей може досягати 10 грамів на літр.
 • Концентрація солей в лікувальній мінеральній воді – понад 10 грамів на літр. Її категорично не можна вживати як звичайну воду.

Види мінеральних вод

Природні мінеральні води з давніх часів вважаються цінним та цілющим продуктом. Але як окрема наука, бальнеологія сформувалася порівняно недавно. Вона вивчає властивості різних видів вод та особливості їх застосування.

Залежно від складу, можна відзначити кілька основних видів мінеральних вод:

 • Хлоридна покращує роботу шлунково-кишкового тракту та стабілізує секрецію підшлункової залози. Вона стимулює обмінні процеси і використовується при лікуванні розладів травної системи.
 • Натрієва корисна для м’язової системи, нормалізує тиск.
 • Гідрокарбонатна вода знижує кислотність шлунку. Але, в залежності від способу застосування, вона може і стимулювати, і сповільнювати секрецію підшлункової. Також вона застосовується при лікуванні сечокам’яної хвороби.
 • Сульфатну воду застосовують для лікування жовчних шляхів, при хронічному гепатиті, в комплексних програмах лікування ожиріння та цукрового діабету.
 • Фтор важливий для кісткової тканини, зубів, корисний при вагітності.
 • Залізовмістна вода потрібна для профілактики і лікування захворювань крові, анемії.
 • Кальцієва підтримує стан серцево-судинної системи, корисна для кісток, суглобів і зубів, впливає на згортання крові.
 • Йодна – для профілактики і лікування хвороб щитовидної залози.

Є й інші типи, включаючи змішані. Вони відрізняються іонним складом та іншими нюансами. Але всі їх можна приймати тільки за призначенням лікаря, щоб не погіршити стан організму.

Як приймати мінеральну воду?

Щоб мінімізувати наслідки, мінеральні води рекомендується приймати взимку або восени, з кінця серпня. Тим більше, в цей час можна заощадити до третини коштів на відпочинок, порівняно з піком туристичного сезону.

Враховуйте, що мінеральні води прямо або побічно впливають на всі системи організму: від окремих органів до імунної та центральної нервової системи.

Найкраще пити мінеральну воду безпосередньо біля джерел. При зберіганні і транспортуванні вона втрачає частину своїх властивостей. У лікувальних цілях потрібно дотримуватися ще й температурного діапазону, рекомендованого лікарем.

Запрошуємо усіх спробувати програму “Детоксикація організму” в СПА-готелі “Респект”.