Забронювати

«Респект-Карпати»: Колодія чи Масляна?

За тиждень до Великого посту, в Україні традиційно відзначають Свято Колодія – старослов’янське свято на честь весняного Сонця. Також вважається, що Колодій – це дохристиянський Бог шлюбу та взаєморозуміння. Колодія – свято для веселих гурманів! Наші предки проводили його гучно і весело, щоб прискорити весну і прогнати зиму. А, оскільки, за тиждень до Великого посту припиняли споживати м’ясо, традиційними стравами на Колодія є страви з сиру та інших молочних продуктів, а основною обрядовою стравою завжди були вареники з сиром.

Існують різні назви давнього свята Колодія, яке сягає доби Трипільської культури, – Масниця (Масляна), Запусти, Останній сиропусний тиждень, Сирниця, Колодка, а ще Бабське свято, Сирна неділя, Загальниця. Народний обряд Колодія розпочинали жінки. Вони клали на стіл невеличке поліно, яке має назву Колодка – давньослов’янський фалічний символ продовження роду і пеленали його тканиною. У цей час жінки вітали одна одну з народженням. Колодка у цих пелюшках лежала на столі цілий тиждень. Кожен день цього обряду має своє значення і символізм. Обряд починається у понеділок і має назву Зустріч, або народження. Далі вівторок – Заграви, загравання, або Хрестини. Середа – Ласунка, або Похрестини. У четвер – Колодка символічно помирала. У п’ятницю відбувався символічний похорон, або інша назва «Тещині вечори». Завершують святковий тиждень в суботу – Посиденьки зовиці та неділю – Проводи або Прощена неділя.

У 2022 році обряд Колодія розпочнеться 28 лютого в понеділок і завершиться напередодні 8 березня. Тому цієї весни люди, які вірять у символізм та народні обряди і святкують 8 березня, можуть поєднати два свята: обряд дохристиянського Колодія – символічного Бога шлюбу і народження і 8 березня – свято весни і жіночої краси.

Чудовою ідеєю в цей час є відпочинок в Карпатах. Щороку в СПА-готелі “Респект” (Східниця) ми традиційно відзначаємо Колодія (Масляну). Для наших гостей ми підготували святкову атмосферу, спеціальне меню вареників та млинців з різноманітними начинками, а ще запіканки, сирники та пироги, українські наливки та узвари. Також, щоб розбудити весну в Карпатах і кохання в серці, СПА готель «Респект» пропонує Вам різні корисні СПА- процедури і розваги, в тому числі катання на конях, веселощі і майстер-класи.

Ми усе зробимо, що Ваш відпочинок в Карпатах був корисним, смачним і веселим. Та якщо ми не можемо здивувати Вас народними традиціями і справжніми українськими варениками, то ми точно здивуємо Вас комфортом, затишною атмосферою, смачною кухнею, оздоровчими СПА-процедурами і зігріємо теплом своїх сердець.

СПА-готель «Респект» запрошує Вас на здоровий і безпечний відпочинок в Карпатах на Колодія!

У нас краще…!