Забронювати

“Сколівські Бескиди”: чим дивує природний заповідник

Відпочинок в Карпатах – це хороша можливість насолодитися найкрасивішими горами, барвистими долинами, смарагдовими полонинами, віковічними лісами, кришталево чистими струмками і цілющими джерелами. Окрім атмосферного відпочинку, оздоровчих процедур та релаксу в СПА-готелі «Респект Карпати», ми рекомендуємо нашим гостям прогулятися в одному з наймальовничіших куточків українських Карпат – Національному природному парку «Сколівські Бескиди».

«Сколівські Бескиди» — це заповідна територія, безпосередньо поруч з якою знаходиться СПА-готель «РЕСПЕКТ Карпати». У 2021 році парк було визнано найкращим в Україні і нагороджено відзнакою Ukraine Tourism Awards 2021.

Загальна площа парку «Сколівські Бескиди» становить 35684 га. Парк національного значення був створений 1 лютого 1999 року та призначений для відтворення та раціонального використання природних територіальних комплексів північно-східної частини Українських Карпат.

Територія парку «Сколівські Бескиди» супроводжується перепадом висот в трохи більше 600 метрів. Край насичений стрімкими потоками та чистим гірським повітрям, що в поєднанні утворюють неперевершену симфонію природного ландшафту. Чисте повітря – це не фігура мови, адже «Сколівські Бескиди» більш ніж на 55% складаються з хвойних лісів, а мінеральних джерел на території парку налічується більше 30. Тож добрячий потік фітонцидів та живильної енергії вам забезпечений.

Глибоко в лісах Національного природного парку знаходиться «прикарпатський острів Пасхи». Свою назву він отримав через каміння чудернацьких форм, що розсипом укрили велику територію гірської місцини. Дістатись до нього не легко, є тільки приблизний напрямок. Йти слід до крайньої західної вершини хребта Ключ, на якому й знаходяться величезні кам’яні брили, що зовні вкриті мохом. Подейкують, що саме це місце надихнуло лісників назвати парк Сколівським.

Національний природній парк «Сколівські Бескиди» складається із низки об’єктів загальнонаціонального значення, а мережа туристичних шляхів складається з 19 маршрутів, 2 екостежок загальною протяжністю 146 км, які ознаковані, пронумеровані та мають індивідуальний QR-код:

  • Гора Параска (1268 м.н.р.м) — найвища вершина Сколівських Бескид, із висоти якої відкриваються мальовничі краєвиди.
  • Кам’янецький водоспад розташований за 7 км від міста Сколе, вверх за течією річки Кам’янки (поворот на село Кам’янку між Сколе і Верхнім Синьовидним).
  • Водоспад Гуркало — водоспад на Великій Річці, що протікає неподалік м. Сколе за 4 км на південний захід від автомобільного мосту в центрі села Корчина.
    Журавлине урочище.
  • Приблизно за півкілометра від водоспаду на р. Кам’янка є Журавлине урочище. В урочищі є озеро Журавлине (місцева назва – Мертве озеро). Таку назву озеро отримало через вміст у воді сірководню, що робить неможливим у ньому життя.

На північній околиці парку розташовані Урицькі скелі – пам’ятка природи та археології національного значення, яка не має аналогів у Європі. Комплекс скель перебуває під охороною Національного парку «Сколівські Бескиди» та Державного історико-культурного заповідника «Тустань». За багатовікову історію скелі відвідали такі відомі діячі як король Данило Галицький, король Казимир Великий, Бальтазар Гакет, Іван Вагилевич, Антін Бельовський, Антін Петрушевич, Корнило Устиянович, Іван Франко та багато інших.