Забронювати

Церква із Світової спадщини ЮНЕСКО

Відпочиваючи в Карпатах, ви маєте змогу наповнитись новими враженнями, знаннями та емоціями. Окрім відпочинку та оздоровчих процедур у СПА-готелі «Респект Карпати», ми рекомендуємо відвідати перлину українського дерев’яного церковного будівництва – Церкву Святого Юра в Дрогобичі. Це не лише пам’ятка галицької сакральної архітектури кінця XV – початку XVI століть, а шедевр українського бароко, перлина дерев’яної архітектури. Церква, яку ще називають «поемою в дереві», «рукотворним дивом», «скарбом душі народної» збудований в XV столітті. Кілька разів вона перебудовувалася й остаточних архітектурних форм їй надав талановитий український будівничий Григорій Тесля. Храм побудували без жодного цвяха: всі дерев’яні частини скріплювались дерев’яними кілками.

Найбільша цінність храму ховається всередині – це іконостас та настінні розписи XVII століття. Їхнім автором є Стефан Попович Медицький. Унікальність цих розписів полягає у тому, що з їхньою допомогою ми можемо представити, яким уявляли пекло та рай тогочасні українці, їхнє життя, погляди, звичаї та моду.

У 2013 році церкву Святого Юра офіційно було занесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Як добратися

Церква Святого Юра розташована у Львівській області у місті Дрогобич, всього за 25 км від бальнеологічного курорту Східниця. До Храму можна доїхати своїм автомобілем, дістатися автобусом, або замовити трансфер. Церква Святого Юра знаходиться на вулиці Солоний Ставок, 25. Від Дрогобицької ратуші сюди можна дійти за 10 хвилин.