Забронювати

Водоспад Шипіт – одне із семи природних чудес України

Відпочинок в Карпатах – це хороша можливість насолодитися неймовірними краєвидами, красою природи, на повні груди вдихнути п’янкого аромату хвої та відчути щастя. Окрім атмосферного відпочинку, оздоровчих процедур та релаксу в СПА-готелі «Респект Карпати», ми рекомендуємо відвідати перлину Закарпаття – водоспад Шипіт.

Найкрасивіший водоспад Закарпаття розташований на північних схилах гірського масиву Боржавських полонин біля підніжжя гори Гимба у глибокій ущелині річки Пилипець (притока Репинки, басейн Тиси) у межах Міжгірського району.

З підземного джерела на горі Великий Верх (1598м) починає свій шлях униз мальовничою ущелиною невеликий потічок Плошанка. Падаючи численними мальовничими каскадами з 14-ти метрової висоти кришталево чиста вода розбивається об каміння утворюючи міріади діамантових краплинок, що переливаються дивовижними барвами у променях карпатського сонця.

Саме тоді повноводий красень гучить на всю околицю, розповідаючи давню легенду про кохання.

Колись у селі Пилипець жили сім’ї: дівчина Марійка – із заможної родини та її коханий Іван – із бідної. Родина дівчини була проти зустрічей з хлопцем та заборонила їм бачитись. Але закохані не зважали на це і почали таємно бачитись на горі Високий Верх. Пізніше мати Марійки дізналась про це, прийшла на місце їх зустрічі та почали сипати прокльони. Через це почалася злива з громом і потоки, що сходили з гір, забрали молоду пару у прірву. На тому місці і виник водоспад. Після того мати постійно приходила на це місце і одного разу почула голос доньки, яка шепотіла слова кохання Івану. Так і виникла назва Шипіт. Інший варіант походження назви говорить про те, що назва водоспаду «Шипіт» походить за його гучний голос, який вдалечині чується як шепіт.

Відомим водоспад став з 1993 року. Саме тоді група хіпі почала проводити тут фестиваль субкультур. У ніч на Івана Купала з 6 на 7 липня біля водоспаду відбуваються захоплюючі дійства з місцевими традиціями та колоритом. Події на Шипоті описав у книзі «Трохи пітьми» український письменник Любко Дереш.

Як доїхати:

Водоспад Шипіт знаходиться на окраїні однойменного села Пилипець. Доїхати до Пилипця можна зі Львова потягом Львів-Мукачево або з Києва потягом Київ-Чоп. Вийти треба на станції Воловець, звідти автобусом/таксі/машиною дістатися до Пилипця, де і знаходиться водоспад Шипіт. Унікальне природнє творіння можна відвідати також замовивши трансфер зі СПА-готелю «Респект Карпати».

Щастя просто потрібно відчути… Водоспад Шипіт заворожує кожного відвідувача своїми неповторними звуками, красою та мальовничою природою довкола.