Забронювати

Водоспад Сопіт чарує красою

Відпочинок в Карпатах – це, перш за все, неповторна краса природи, яку не створить ні один самий талановитий митець. Окрім атмосферного відпочинку, оздоровчих процедур та релаксу в СПА-готелі «Респект Карпати», для любителів єднання з природою та прогулянки на свіжому карпатському повітрі, ми пропонуємо насолодитися чудовим витвором матінки-природи.

Сопіт – водоспад в Українських Карпатах на території Національного природного парку “Сколівські Бескиди”, поряд з селом Сопіт – в присілку Зрубань Сколівського району Львівської області. Протікає він на безіменному потічку, який впадає в річку Сопіт або Сопотянка. Каскадів тут ви не побачите, проте висота водоспаду сягає 8-ми метрів. Стікаючи по чашоподібній флішовій скелі у водобійний казан глибиною 0,5 метра, водоспад Сопіт несе свої води з потужною силою та чарівливим гулом. При підніжжі скелі водоспад утворив розлогий неглибокий водобійний казан, заповнений галькою пісковиків.

Що цікавого подивитись поруч?

Водоспад Лазний – гідрологічна пам’ятка природи. Знаходиться він на півдні Дрогобицького району Львівської області, поруч із селом Довге. Вода спадає з висоти 10,5 метрів. Ширина водоспаду становить близько 2-ох метрів, має 3 каскади.

Скелі Юшкова Яма – один з комплексів скель біля села Ямельниця Сколівського району. Найбільший комплекс скель у Львівській області та один з найбільших в Українських Карпатах. Це місце є маловідомим, його практично не відвідують туристи.

Крушельницький водоспад – водоспад в Українських Карпатах. Протікає в масиві Сколівські Бескиди, із західної сторони села Крушельниця Сколівського району Львівської області. Висота падіння води – 1,5 метра. Утворився на місці, де річка Крушельниця перетинає пласт пісковиків.

Водоспад Гуркало –мальовничий водоспад в Українських Карпатах. Гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення. Розташований на річці Велика Ріка Сколівського району Львівської області, неподалік від села Корчин. Висота водоспаду становить 5 метрів. Тече він на висоті 570 метрів над рівнем моря.

Як дістатись:

Дістатися водоспаду можна своїм авто, або замовити трансфер зі Східниці. Відстань від СПА-готелю «РЕСПЕКТ Карпати» до водоспаду Сопіт становить 17 км.
До села Сопіт можна потрапити автомобілем з двох сторін. Перший напрямок – потрібно рухатись трасою Київ – Чоп до села Верхнє Синєвидне-Крушельниця-Підгородці-Сопіт. Інший шлях проходить від бальнеологічного курорту Східниця їхати потрібно у напрямку до села Урич, далі до села Підгородці, в селі ж повернете праворуч на Сопіт. Водоспад Сопіт знаходиться в своєрідній ущелині з крутими краями. Спуск до нього йде по грунтовій стежині, яка в дощову погоду стає практично непрохідною.