Забронювати

Парашка – гора пам’яті

Відпочинок в Карпатах – це хороша можливість вирушити на зустріч мальовничим краєвидам українських Карпат, поринути у цілковите єднання з гірською природою, а головне – отримати позитивні емоції та відчути карпатське хюґе. Окрім атмосферного відпочинку, оздоровчих процедур та релаксу в СПА-готелі «Респект Карпати», ми рекомендуємо відчути, як це бути “вище неба”.

Одним із чаруючих місць у Карпатах є гора Парашка, що розташована на однойменному хребті Парашка на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди».
Похід на Парашку – це не зовсім сходження, це, скоріше за все, приємна неспішна погулянка вихідного дня протяжністю 16 кілометрів (туди та назад). Почати шлях на гору можна з двох сторін її однойменного хребта. Не важливо, кудою буде розпочато шлях, ключовими точками будуть: м.Сколе – г.Парашка – в. Гуркало – с.Корчин, і навпаки.
Висота гори становить 1268,5 метрів над рівнем моря. В ясну погоду її далеко видно з прикарпатських рівнин на відстані від 40 кілометрів, а панорами з вершини гори завжди є предметом захоплення туристів та фотографів. З Параски добре видно інші вершини Сколівських Бескидів, а також села: Коростів, Крушельниця, Корчин, Верхнє і Нижнє Синьовидне. Кажуть, якщо в безхмарну погоду уважно придивитися – то з неї видно славетний Львів, що розташований за 90 кілометрів. На північно-східному схилі гори бере свій початок Велика Річка – права притока ріки Стрий.

За однією з версій гору назвали Парашкою на честь дочки Святослава Володимировича – красуні Парасковії. 1015 року біля підніжжя гори її вбили воїни князя Святополка Окаянного під час міжусобної битви між синами Володимира Великого. Могила ж самого князя Святослава, також убитого Святополком, знаходиться в урочищі за Сколе. На підйомі до вершини гори встановлено кам’яну плиту з надписом про те, що саме на цьому місці загинула дочка князя Святослава Володимировича Параскевія. На самій вершині знаходиться хрест висотою 10 м.

Друга легенда розповідає про жінку на ім’я Параска, яка пішла в гори пасти воли на Великдень і взяла собі куделю для пряжі. Займатися рукоділлям у велике свято вважається гріхом, за це жінка й поплатилася. Разом зі своїми волами пастушка закам’яніла, а місце, де вона перебувала назвали Парашкою.

Інша легенда оповідає про вільну красуню Парашку, яка втікала від татар, але знайшла свою смерть на схилах гори.

Як доїхати:

Дістатися водоспаду можна своїм авто, або замовити трансфер зі Східниці. Відстань від СПА-готелю «РЕСПЕКТ Карпати» до Сколе складає 37 км, до Корчину – 23 км. Гора Парашка – це місце, де встомлюєшся фізично, проте відпочиваєш духовно.