Забронювати

Українська Ніагара біля Східниці

Відпочинок в Карпатах можна урізноманітнити позитивними емоціями, новими враженнями та ще й зміцнити здоров’я. Окрім атмосферного відпочинку, оздоровчих процедур та SPA у СПА-готелі «Респект Карпати» своїм гостям ми рекомендуємо відвідати «басейн молодості» – водоспад Гуркало.

Водоспад Гуркало є пам’яткою місцевого значення і живиться він від «Великої Річки», а вона в свою чергу є притокою річки Стрий. Так само як Ніагарський водоспад, Гуркало розділений кам’яним виступом на два струмені. Висота падіння води 5 метрів, а висота над рівнем моря — 570 м. Свою назву водоспад отримав від весінніх повеней, бо саме навесні найбільше бурлять водяні потоки та з веселим гуркотом скочуються з гори Парашки холодною кришталевою водою. Та ж «гучна вода» вибила в місці свого падіння симпатичне поглиблення, зване в народі – «басейн молодості». Сеанс омолодження таласотерапії в цьому імпровізованому басейні може бути доступним одночасно 5-ти людям. Гуркало хоча і найбільший водоспад на річці, проте не єдиний. Є тут неподалік Малий Гуркало.

Як дістатися

Водоспад розташований в Українських Карпатах на території Національного парку «Сколівські Бескиди». Це – південна частина Львівської області, Сколівський район, околиця села Корчин, всього за 27 км від бальнеологічного курорту Східниця.

До водоспаду практично не можливо доїхати на автомобілі. Найкращим варіантом буде залишити авто в Корчині і від нього близько 6 км йти пішки, долаючи невеликі потічки. Від центру населеного пункту до водоспаду – 6 км, від краю села – 3 км. 12 км слід пройти до «шумливої води» тим, хто починає маршрут від залізничної станції «Сколе». Альтернативним варіантом підходу до Гуркалу є маркована стежка від села Крушельниця.

Водоспад Гуркало – один з найкрасивіших водоспадів Карпат, відвідавши який ви отримаєте багато позитивних емоцій і яскравих фотографій на тлі карпатської природи.