Забронювати

Їдемо в Карпати гриби збирати

Літо – це не тільки море чи відпочинок в Карпатах з басейном. Карпати багаті ягодами та грибами. Особливо в горах багато білих грибів, не говорячи вже про підберезники, маслюки, сироїжки, грузді й підосичники, а також печериці, рижики та лисички. Сезон грибів в Карпатах починається з червня і триває аж до перших приморозків у жовтні-листопаді.

Похід у карпатський ліс за грибами – це корисний вид відпочинку, який завжди приносить задоволення. І якщо ви запланували провести літо в Карпатах, тоді ви зобов’язані хоч раз сходити на «тихе полювання». Похід в гори за грибами після оздоровчих і тонізуючих СПА процедур та купання в басейні – це справжня насолода.

СПА-готель «Респект Карпати» пропонує своїм гостям справжній калейдоскоп літніх розваг, в тому числі чудовий відпочинок в Карпатах з басейном і «грибне полювання». Збір грибів в Карпатах – це не тільки цікаво, а й корисно, а ще це відмінний спосіб провести літо на свіжому повітрі, насолодитися гірськими пейзажами і помилуватися мальовничою природою, отримати задоволення та незабутні емоції, кількість яких зростатиме з кожною знахідкою.

СПА-готель «Респект Карпати» знаходиться на курорті Східниця, в безпосередній близькості від національного заповідника “Сколівські Бескиди”, де серед букових і хвойних лісів налічуться 57 видів грибів, і серед них удосталь білих. Досвідчені грибарі радять відвідати найближчі від курорту Східниця околиці сіл Ямельниця та Орів.

Лайфхаки збирання та приготування грибів

 • Сезон білих грибів в Карпатах розпочинається у середині червня та триває до середини жовтня-листопада.
 • Білі гриби ростуть у смереково-букових або смерекових лісах на висоті від 600 до 1 400 метрів над рівнем моря.
 • Грибники радять шукати гриби насамперед на південних схилах гір, галявинах та окраїнах полонин на початку сезону, адже там швидше прогрівається земля. Натомість у сильну спеку гриби краще шукати у вологих мохах та на північних схилах.
 • Літні гриби мають набагато кращий запах, ніж осінні, хоча й бувають червиві. Тому якщо не полінуватись і позрізати червиві частинки, то взимку аромат заготовлених грибів перевершить всі сподівання.
 • Найвідповідний час походу за грибами – ранкові години. Варто знати: щоб грибів набрати – треба рано встати!
 • Сезон “грибного полювання” потребує зосередження, терпеливості, і неабияк винагороджується смаком свіжої мачанки.
 • Не забувайте про збереження природи: коли знайдете «трофей», зрізайте, а не зривайте його, щоб зберегти міцелій.
 • Беріть тільки знайомі гриби – сумнівні різновиди можуть виявитися отруйними. Варто знати: кожен гриб у руки беруть, та не кожен у кошик кладуть!
 • Гриб боровик виростає за добу і не любить, коли на нього дивляться. Побачили – забирайте.

Пам’ятайте: природа цінує турботу!

Безпечний похід по гриби: коротка пам’ятка

 • Пам’ятайте: у ліс треба йти лише з системою навігації, бажано з аптечкою, але краще приїжджайте до нас у СПА-готель «Респект Карпати» на курорт Східниця і ми допоможемо вам насолодитися пошуком грибів.
 • Обов’язково сплануйте свій гардероб: взуття та одяг мають бути зручними, захищати від роси чи від раптового дощу і бажано яскравих забарвлень.
 • Під час грибного полювання не залишайте дітей без нагляду і ні в якому разі не дозволяйте їм пробувати на смак сирі гриби і ягоди.
 • Не збирайте та не знищуйте невідомі вам гриби. Пам’ятайте, у природі не буває нічого непотрібного та некорисного. У природі все взаємопов’язано.

До речі, в 1 кілограмі білих сушених грибів у два рази більше білків, ніж у яловичині, і у три рази більше, ніж у рибі. Гриби – продукт, що швидко псується, тому їх потрібно швидко переробляти. На кухні ресторану СПА-готель «Респект Карпати» ваші трофеї переглянуть ще раз, щоб переконатися чи гриби їстівні. А після, на ваш вибір, або запропонують приготувати смачну грибну вечерю, або ж перероблять для транспортування додому. Далі відпочинок у басейні і СПА-центрі.

Нехай “тихе полювання” приносить вам радість та задоволення, а відпочинок в Карпатах з басейном у СПА-готель «Респект Карпати» на курорті Східниця – здоров’я, насолоду і користь.

У нас краще!