Забронювати

ТОП-10: що подивитися в Східниці

«Я піду в далекі гори»… Споконвіку Карпати ваблять туристів у будь-яку пору року. Це край іскристих світанків і багряного заходу сонця, кришталевих потічків і вузьких гірських стежок, несамовитих блискавиць та неймовірно яскравих зірок у нічному небі, безмежних горизонтів та неймовірних пейзажів, велетенських кам’яних брил і мальовничих скелястих урвищ… І все це видовище захоплює подих і надає безмежної сили.

На розлогій долині невеличкої гірської річки Східничанка, посеред живописних гір і мальовничих карпатських ландшафтів, на висоті 600-900 м. над рівнем моря, розташований бальнеологічний курорт Східниця, що славиться своїми цілющими мінеральними водами.

38 мінеральних джерел та 17 свердловин Східниці  використовують для лікування шлунково-кишкового тракту, нирок та печінки, сечовивідної шляхів і цукрового діабету. Та курорт Східниця багатий не тільки мінеральним водами. В Східницькій долині та околицях є неповторні природні та рукотворні об’єкти, які заслуговують на увагу.

Що подивитись у Східниці? У нас є декілька оригінальних цікавинок, які доступні для піших прогулянок та прогулянок на велосипедах.

ОГЛЯДОВА ВЕЖА НА ГОРІ ЦЮХІВ ВЕРХ

У 2022 році, в рамках проекту «ВелоБескиди», було збудовано 15-метрову оглядову вежу на горі Цюхів Верх. Це туристична ТОП – новинка українських Карпат. Звідси відкриється неповторна панорамна на околиці Східниці, Борислава і Трускавця. Гора Цюхів Верх знаходиться біля території Національного природного парку «Сколівські Бескиди», куди входить низка об’єктів загальнонаціонального значення, а мережа туристичних шляхів складається з 19 маршрутів, 2 екостежок загальною протяжністю 146 км, які пронумеровані та мають індивідуальний QR-коди. У 2021 році «Сколівські Бескиди» було визнано найкращим в Україні і нагороджено відзнакою Ukraine Tourism Awards 2021.

Від СПА-готель «РЕСПЕКТ Карпати» оглядова вежа знаходиться на відстані 6 км. Оглянути національний природничий парк «Сколівські Бескиди» також можна з висоти пташиного лету – здійснивши політ на повітряній кулі зі Східниці.

ТУСТАНЬ

«Тустань»  – наскельне місто-фортеця, унікальна пам’ятка історії та архітектури ІХ-ХVІ століття, аналогів якої немає в Європі. Справжня гордість краю, розташована в 6 км від СПА-готель «Респект Карпати», на скелях Острий Камінь, Камінь та Мала Скеля, яким близько 55 млн. років. Залишки фортеці «Тустань» є унікальними і не мають аналогів у світі, тому Тустань разом з Урицькими скелями включено до складу Державного історико-культурного заповідника. Щороку, на початку серпня, тут відбувається триденний фестиваль давньоруської та середньовічної культури «Ту Стань», під час якого можна поринути у середньовіччя.

ДЕРЕВ’ЯНА ЦЕРКВА НА ЗАМКОВІЙ ГОРІ

Історія церкви на Замковій горі починається з ХІ століття, коли в Східницю прибув болгарський ієромонах Димитро і власноруч збудував невелику дерев’яну церкву, де з часом і хрестилися всі жителі селища. У ХІІІ столітті її знищили монголо-татари. З часом на горі побудували замок, а на місці церкви – костел святої Агати. До цього часу збереглися залишки оборонних валів. Нині на цьому місці стоїть Церква Святого Миколая. Її особливістю є оригінальна архітектура і планування. Замкова гора від СПА-готель «РЕСПЕКТ Карпати» знаходиться на відстані 3 км.

МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ОМЕЛЯНА СТОЦЬКОГО

Експозиція меморіального музею присвячена життю першовідкривача Східницького родовища мінеральних вод Омеляна Стоцького. Тут зібрані фотографії та особисті речі, серед яких є його портфель, улюблене крісло його дружини та чорний рояль – старий свідок музикальних звершень дослідника. Музей знаходиться на відстані 3 км від СПА-готель «РЕСПЕКТ Карпати».

ЛАНДШАФТНИЙ ПАРК “СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА ЦІЛИТЕЛЯ”

Парк було відкрито 9 серпня 2013 р. – у день, коли в християнських храмах згадують Великомученика Пантелеймона. Тут відтворено макети нафтових качалок, які використовувалися при зародженні нафтової промисловості на Галичині, а також зведена капличка, в якій просять про порятунок та зцілення важко хворих. У парку також знаходяться мінеральні джерела залізної №15 і гліцеринової №357 мінеральних вод. Відстань до парку від СПА-готель «РЕСПЕКТ Карпати» 3 км.

Цікаві подорожі можна здійснити не тільки шукаючи, що подивитися у Східниці, адже околиці курорту мають свої туристичні принади!

ЗАЛІЗНА ГУТА

У селі Майдан, що за 15 км від СПА-готель «Респект Карпати», збереглися залишки доменної печі, в якій виплавляли залізну руду ще у 1814 році. Плавильня складалася з однієї печі, трьох гамарень та кузні, у яких виготовляли цвяхи. Щороку плавильня давали близько дев’яти тонн литого заліза, що становило більш як десяту частину всього, що виплавляла Східна Галичина того часу. Згодом тут виробляли бляху та залізне знаряддя.

ВОДОСПАД ЛАЗНИЙ

Карпатський водоспад «Лазний» знаходиться за кілька кілометрів від села Довге на гірському потоці Лазний, що впадає у річку Стрий. Висота падіння води має 10,5 м, а ширина водоспаду – до 2 м. Водоспад «Лазний» має три каскади, по яких вода наче повзе (лізе) вгору. Найбільш цікавим водоспад стає взимку, коли його каскади замерзають і утворюють неприродні бурулі. Водоспад «Лазний» знаходиться за 15 км від СПА-готель «Респект Карпати».

ВОДОСПАД СОПІТ

Туристична локація, як і попередній водоспад, розміщена на території національного парку «Сколівські Бескиди», неподалік села Сопіт на потічку, що впадає у річку Стрий. Висота водоспаду 8 м. Цей карпатський водоспад утворює неглибокий водобійну купіль, де люблять купатися туристи. Біля водоспаду «Сопіт» є місце для паркування автомобілів та альтанки для відпочинку. Водоспад «Сопіт» знаходиться від СПА-готель «Респект Карпати» на відстані 17 км.

ВОДОСПАД ГУРКАЛО

Водоспад «Гуркало» є пам’яткою місцевого значення, розташований на території Національного парку «Сколівські Бескиди» за 24 км від курортного СПА-готель «Респект Карпати». Свою назву цей карпатський водоспад отримав від весінніх повеней, бо саме навесні найбільше бурлять водяні потоки та з веселим гуркотом скочуються з гори «Парашки» холодною кришталевою водою. Та ж «гучна вода» вибила в місці свого падіння симпатичне поглиблення, зване в народі – «басейн молодості». Сеанс омолодження таласотерапії в імпровізованому басейні водоспаду «Гуркало» може бути доступним одночасно 5-ти людям. Водоспад «Гуркало» – один з найкрасивіших водоспадів Карпат, відвідавши який ви отримаєте багато позитивних емоцій і яскравих фотографій на тлі карпатської природи.

БАТЬКІВСЬКА САДИБА ІВАНА ФРАНКА У НАГУЄВИЧАХ

Рідне село видатного українця знаходиться за 27 км від курортного СПА-готель «Респект Карпати». Відвідувачі мають змогу не тільки ознайомитися із музейними експонатами архіву Івана Франка, але й з артефактами пов’язаними із історією Нагуєвич та околиць, зокрема автентичними давніми рукописами, предметами сакральної культури та етнографії. Найціннішими експонатами музею є метричні та амбарні книги, «золота книга» Дрогобицької василіанської нормальної школи ХІХ ст., в якій записано ім’я та прізвище учня – І. Франка і його однокласників та вчителів, численні прижиттєві видання його творів, посмертна маска мислителя та ще багато цікавого. Тут є цікава дитяча локація «Стежка казок»

У Східниці є на що подивитися!

Чекаємо вас у СПА-готель «Респект Карпати»: у нас краще!